לקביעת בדיקת התאמה רפואית להסרת קעקועים:

מידע נוסף

תמונה ל - מידע נוסף

 גיל ועומק הקעקוע
באופן כללי, ככל שהקעקוע ישן ושטחי יותר, קל יותר להסירו. קעקוע חדש ועמוק, קשה יותר להסרה. 

מיקום הקעקוע
קעקועים הממוקמים באזורים עשירים בכלי דם ובלוטות לימפה (ראש, צוואר ומרכז הגוף), קלים יותר להסרה. קעקועים בקצות הידיים והרגליים, קשים יותר להסרה, עקב הקושי לשנע משם את הפיגמנט. 

מקצועיות המקעקע חשובה
קעקוע חובבני, קל יותר להסרה בדרך כלל, מאשר קעקוע מקצועי. מקצוען מכניס יותר צבע ויותר עמוק.

הצבעים קובעים
קיים מגוון רחב ביותר של סוגי ואיכויות צבע, הנבדלים ביניהם, בקלות או קושי להסרתם. צבע שחור וגווניו, בדרך כלל, קלים יותר להסרה. אדום, צהוב, ירוק, כחול, סגול, טורקיז וצבעים זוהרים – קשים יותר להסרה. אנחנו מסירים את כל הצבעים. צבעים לבנים, וורודים, צבעים בגוון עור, עלולים להתכהות במהלך הטיפול בלייזר וידרשו טיפולים נוספים להסרתם. אנחנו מסירים את כל הצבעים.

גוון העור קובע
גוון עור כהה (טבעי או שזוף) עלול להסתיר את הפיגמנט בפני אור הלייזר ולהפריע בתהליך ההסרה. ברשותנו, הטכנולוגיות המתאימות לטיפול באנשים עם גוון עור כהה. למרות זאת, אם הנך שזוף/ה מאד, מומלץ להמתין עד שהעור יתבהר עד כמה שאפשר, כדי ליעל את הטיפול.

 

גיל המקועקע
ככל שאדם מבוגר יותר, תהליך הסרת הקעקוע יהיה איטי יותר, עקב מערכת חיסונית ותהליכי חילוף חומרים איטיים יותר. 

 

תופעות לוואי אפשריות
כאב, נפיחות, אודם וחום מקומי, גרד, שטפי דם תת עוריים נקודתיים, קילופי עור, שלפוחיות, הפרעות פיגמנטציה (התכהות ו/או התבהרות העור) ותופעות אלרגיות. רוב התופעות הן זמניות בטווח הקצר – ימים עד שבועיים, אחרות בטווח הארוך – חודשים. חשוב לציין, שחלק מתופעות אלה הינן למעשה, שלב חשוב ביותר בתגובת המערכת החיסונית לשנע את הפיגמנט. צלקות הינן נדירות ביותר עם סיכוי של כ- 1%-3%. המטופל עלול לתרום את חלקו להופעת צלקות, אם אחרי כל טיפול בלייזר, אינו מבצע כיאות או לא מבצע כלל ההוראות שקיבל מאתנו, להמשך טיפול בבית. לא פחות חשובה, הנטייה האישית המולדת לפתח צלקות. נטייה זו, הינה מרכיב אינדיווידואלי חשוב ביותר ועל המטופל לדווח לנו עליו בתחילת התהליך. 

מערכת חיסונית
מערכת חיסונית חלשה, תאט מאד הסרת קעקוע. זה קורה במצב תזונתי לא נאות, חוסר פעילות גופנית, עישון, שתיה רבה של אלכוהול ומצב דלקתי בסמוך לקעקוע, או במקום אחר בגוף.

קעקועים נוספים
אין להסיר קעקוע בזמן שעושים קעקוע במקום אחר בגוף.

עישון
עלול להפחית אפקטיביות הסרת קעקוע עד כדי 70% !!!

אלכוהול
צריכה גבוהה של אלכוהול מאטה את התהליך. 

חוסר פעילות גופנית
מאטה את התהליך.