לקביעת בדיקת התאמה רפואית להסרת קעקועים:

תהליך הסרת קעקועים

תמונה ל - תהליך הסרת קעקועים

 

 

תהליך הסרת קעקוע

פיגמנט הקעקוע (הצבע) נמצא בשכבה השנייה של העור ה"דרמיס". אנרגיית אור הלייזר, חודרת לעור (בלי לפצוע אותו) ופוגעת באופן סלקטיבי בפיגמנט הצבע. נוצר גל הלם חזק ביותר, המפרק גושי פיגמנט גדולים לחלקיקים קטנים ובשל גודלם הזעיר, המערכת החיסונית,  מסוגלת לשנע אותם מהעור לתוך מערכת הלימפה, משם לדם ומשם דרך הכבד והכליות, החוצה מן הגוף. בעיקרון, מי שעושה את רוב העבודה בהסרת קעקוע הינה המערכת החיסונית שלך. הלייזר והטיפול המסור שלך ,בהתאם להנחיות שיימסרו לך אחרי כל טיפול,  עוזרים למערכת החיסונית,  בתהליך ההסרה, שמתקיים כל הזמן, בעיקר במרווחים בין טיפול לטיפול.
ככל שמערכת החיסונית איתנה יותר, ההסרה קלה יותר. לכן חשובים מאד: בריאות גופנית ונפשית מלאה, להקפיד על שתית מים נאותה, תזונה בריאה ופעילות גופנית.

פגישת התאמה  ראשונה

הפגישה הראשונה  הינה פגישת יעוץ עם אביגדור והרופא, שנועדה מחד, לתת לך את האפשרות לקבל אינפורמציה יותר מפורטת, לשאול שאלות ולהתרשם ממקצועיות מרפאתנו. מאידך, אנחנו בודקים את הנתונים שלך, כדי לקבוע את התאמתך לטיפול,  מכל הבחינות. בין היתר, בהסכמתך, נבצע טסטים בלייזר, על פני עור הקעקוע, לאומדן ראשוני של תגובת הקעקוע. במקרים מסוימים תתבקש/י להמציא אישורים רפואיים רלוונטיים לבעיות רפואיות ספציפיות במידה וקיימות.
 

משך הטיפול

משך הזמן הדרוש להסרת קעקוע ומספר הטיפולים הנדרש, מושפעים ממגוון משתנים, ביניהם מצב המערכת החיסונית שלך, סוג צבעי הקעקוע והכמות שלהם בעור ועוד. ההערכה תיעשה אך ורק בכפוף לביצוע טסט. קצב ביצוע הטיפולים הינו בין חודשיים לשלושה או יותר בין טיפול לטיפול.
 

הוראות לפני תחילת הטיפול

את/ה תקבל/י הסבר מלא, בעל פה ובכתב, איך להתנהג אחרי הטיפול בלייזר. מה חייבים לעשות ומה אסור לעשות. תחול עליך חובת דווח מידי, על כל מצב בריאותי חריג, קשור או לא להסרת הקעקוע ועל כל התחלה של טיפול תרופתי חדש, בגין בעיות רפואיות אחרות. כמו כן, יש להקפיד על מועדי שליחת תמונות הקעקוע שנקבעו לצורך מעקב ועוד.

הוראות לאחר הסרת הקעקוע

  • חשיפה לשמש -  באופן כללי, יש להימנע מחשיפה לשמש לפני, במהלך ואחרי טיפול להסרת קעקוע בלייזר. רק במקרים מיוחדים, בהתאם לצורך, נמליץ לך על  חשיפה לשמש, בעיתוי הנכון, בשעות מסוימות ולפרקי זמן מוגדרים.
  • עיסויים -  אחרי כל טיפול, תתבקש/י לבצע עיסוי מיוחד, באזור הקעקוע, פעמיים ביום. העיסוי נועד לעזור למערכת החיסונית/לימפתית לשנע את הפיגמנט. הסבר מפורט על איך מבצעים את העיסוי יועבר אליכם במהלך הטיפול.
  •  תהליך פינוי הפיגמנט מהעור, מתקיים כל הזמן, לאחר תום כל טיפול.

תוצאות
אנחנו מתחייבים להסיר 95% עד 97% מהקעקוע, אם  הצלחנו להסיר יותר – הרווח הוא כולו שלך.

 

 


חשוב לדעת

  • הכאב בהסרת קעקוע -  כל פולס מהלייזר הפוגע בעור, ניתן להשוותו לצליפת גומייה. בעיקרון, כואב בכ- 20% יותר מעשיית קעקוע. הכאב בהחלט נסבל ותלוי מאד בסף הכאב של כל מטופל. בידינו מספר אמצעי אלחוש להקלת הכאב בהתאם לצורך, כמו למשל:
    מכשיר קירור ייעודי לאלחוש - CRYO 6. המכשיר מזרים אוויר קר מאד לאזור הקעקוע המאלחש את העור ומפחית את תחושת הכאב.
  • תופעות אלרגיות - אפשריות במהלך עשיית קעקוע (בעיקר בצבע אדום). קיים סיכוי, שתופעות כאלה עלולות להופיע גם במהלך הסרתו. לנו האמצעים למנוע זאת.
  • צלקות -   שנוצרו בעור, בעקבות הקעקוע (אזורים בולטים של הקעקוע, אך גם עמוקים), אינן מוסרות עם הקעקוע, הן נשארות בעור ובמקרה הטוב נעשות יותר שטוחות. צלקות כאלה עלולות להפריע להסרה, משום הריכוז הגבוה של קולגן – רקמה קשה ועמידה. קעקועי כיסוי- קשים יותר להסרה. במיוחד אם המקעקע עשה שימוש בצבעי עור לכיסוי וטשטוש. לעיתים צצות כל מיני "הפתעות" במהלך הטיפול, שאי אפשר היה לראותן לפני תחילת הטיפול, העלולות להאריך את משך הטיפול. 
  • שלפוחיות - היווצרות שלפוחיות במהלך טיפול להסרת קעקוע בלייזר, הינה תופעה די שגרתית. אין מקום לבהלה. הסבר מפורט יועבר אליכם לגבי אופן הטיפול בהן, על מנת לאפשר לעור להתחדש ולהחלים כיאות.

מחירים  - מחיר הסרת קעקוע לטיפול בודד, משתנה בהתאם לגודלו, וצבעו - שחור ו/או צבעוני. בדרך כלל, המחיר הסופי, הינו גבוה יותר ממחיר עשיית קעקוע. לנוחותך, קיימות חבילות טיפול שונות.